MAC Ürünleri

Fırça Temizleyici Solüsyon
Fırçaların uzun ömürlü olması için içeriğindeki bir çok bileşenin yanısıra içerdiği alkol sayesinde özellikle fırçaların hijyenik olmasına yardımcı olur. Mutlaka alınması gereken bir ürün.
İki şekilde kullanılabilinir; bir bardağa ya da herhangi bir kaba fırçayı içine batırdığınızda sadece fırçanın ucu giricek kadar olmak suretiyle konur. Fırça bir süre içinde bekletildikten sonra bir kağıt havluya nazik hareketlerle ileri geri hareket ettirilirek temizlenir, ya da bir kağıt havluya bir miktar temizleme solüsyonu dökülüp fırça nazik bir şekilde ileri geri hareket ettirilerek temizlenir.Göz Makyaj Fırçaları
239 Gözkapağına far veya pigment uygulamak için kullanılabilinir.
217 Renkleri birbirine karıştırıp yedirmek için. Hem renk verir hem de renkleri birbirine güzel karıştırır. aynı zamanda concealer sürmek için kullanılabilinir.
224 Renkleri birbirine karıştırmak, sert hatları yumuşatmak için kullanılabilinir.
219 Özellikle alt kirpik çizgisinde "smokey look" elde etmek için kullanılabilinir. Aynı zamanda "crease" bölgesine far uygulamak için kullanılabilinir.
263 Hem eyeliner sürmek hem de kaş için kullanılabilinir.
209 İnce uçlu, eyeliner sürmek için kullanılan bir fırçadır.


PowerPoint Eye Liner
En çok şikayet edilen konulardan bir diğer ise göze sürülen kalemlerin fazla dayanmadığı ve gün içinde sürekli kontrol edlip düzeltilmek zorunda olmaları. MAC'in "water proof" olarak çıkardığı Powerpoint kalemler yapışkan yapılarıyla üzerleine sabitlemek için sürülen göz farına tutunarak uzun süre gözünüzde durabiliyor. Yapılması gereken kalemi sürdükten sonra aynı renk bir göz farıyla MAC 212 fırçayla üzerinden geçilmek. Eğer ki "smokey look" isteniyorsa, o zaman da MAC 219 numaralı frıçayla ister aynı renk ister farklı bir renk göz farıyla kalemin sürüldüğü yer üstünden geçmeniz güzel bir görüntü vermekle kalmayıp aynı zamanda sürdüğünüz kalemin uzun süre sabit kalmasını sağlayacaktır.


Paint Pot
Birçok kişi ya farın renginin gözkapağına sürdüğünde rengini belli etmediğin ya da belli bir saatten sonra rengin solduğundan şikayet eder. MAC Paint Pot serisi bu tür durumları ortadan kaldırmak için birebir. Hem far bazı olarak kullanılabilinir olmaları hemde farklı renkleriyle krem far olarak ya da kaş arasını doldurmak için kullanılabilmeleri açısından güzel bir çözüm. Örnek olarak; "Painterly" rengi mat ten rengine yakın bir renk olduğundan en popüler olanı. "Fresco Rose" açık pembe renginde olup üzerine sürülen pembelere ayrı bir ışıltı vermesiyle biliniyor. "Indianwood" ise göz kapağına uygulandığında güzel bir bronz görüntü veriyor. "Quite Natural" bir çok kişinin kaş arasını doldurmak için tercih ettiği bir ürün.